• نکته مثبت: شما مسئولیت (و اعتبار) بیشتری خواهید داشت. کسب و کارهای کوچک خودمختاری بالایی به شما می دهند. این فرصتی است برای ارتقای مهارت ها و پیشرفت حرفه ای، و در صورتی که کارها خوب پیش برود، سهم بزرگتری از درآمد خواهید داشت.
  • نکته منفی: ریسک کار بسیار بالاتر است. قطعا این حجم از مسئولیت ها، چه از نظر مالی و چه از نظر امنیت شغلی، با ریسک هایی اجتناب ناپذیر همراه است. شرکت های کوچک و جدید اغلب نمی توانند حقوق مناسب با این حجم از کارها را تامین کنند. و حقیقت این است که از هر 10 کسب و کار جدید، 9 مورد شکست می خورند. پس پیش از اینکه شغل خود را برای کار در یک استارت آپ ترک کنید، خوب فکر کنید که اگراین کسب و کار شکست بخورد، چه پیامدهای مالی برای شما خواهد داشت.
  • نکته مثبت: در صورت موفقیت ناگهانی استارت آپ، شما نیز موفق خواهد بود. مسائل اندکی وجود دارد که از موفقیت شایان یک استارت آپ هیجان انگیزتر باشند. اولین کارمند شرکت اپل هم اکنون امتیازات و حقوق ویژه ای دارد.
  • نکته منفی: مدیر جدید شما، یک مدیر جدید است! هنگامی که شما نخستین کارمند هستید، رئیس شما موسس شرکت است. به عبارت دیگر، گرچه او احتمالا در صنعت مربوط به خود حرفه ای است اما تجربه مدیریتی اندکی دارد- بخصوص در مورد چنین شرکتی. البته او ممکن است بیل گیتس بعدی باشد، اما به این معنی نیست که در ایده پردازی، محول کردن مسئولیت ها، یا اداره پروژه های پیچیده با تعداد افراد کم، عملکرد خوبی دارد. او نیز در حال یادگیری است.
  • نکته مثبت: شما تبدیل به مکاتبه گری قوی خواهید شد. شفاف سازی مسئولیت ها و وظایفی که خواهید داشت مطلقا بستگی به خودتان دارد. مراقب بار کاری خود باشید و در مورد وظایف خود برنامه ای دقیق به مدیر خود بدهید، اینکه در طول هر هفته چه کارهایی می کنید و هر کار چقدر زمان می برد. بله، این یعنی باید مکاتبه گری قوی باشید و از عقب انداختن برخی از کارها نترسید.
  • نکته منفی: در اکثر مشاغل هنگامی که بیمار هستید یا فقط می خواهید چند روز به تعطیلات بروید، با رئیس تان تماس می گیرید و از همکارتان می خواهید که به جای شما بماند. اما وقتی شما تنها کارمند موجود باشد، دیگر کسی نیست که جایگزین شما شود. گاهی ممکن است چند روز استراحت کنید، اما اگر هنگام فرستادن محصولات به بازار یا دیگر مواقع حساس مریض شوید، از آنجا که شما تنها فردی هستید که اطلاعات لازم را در دست دارید، فشارهای زیادی را متحمل خواهید شد و پیامدهایی جدی دامن گیرتان می شود.

اگر دوست دارید که کسی به شما بگوید چکار کنید و از چه راه هایی کارها را به انجام برسانید و بعد از ساعت کاری به خانه بروید، احتمالا به عنوان اولین کارمند فرد موفقی نخواهید شد. اگر به دنبال حادثه ای بزرگ هستید، جایی که خودتان مسئولیت های خود را شکل دهید و تعریف کنید، خود مختار باشید و جریان کاری تان را به پیش ببرید، به خوبی می توانید نخستین کارمند یک شرکت باشید و زندگی خود را متحول کنید.