استفاده از مقالات

مهمترین بخش در ایجاد و تداوم یک کسب و کار به روز بودن اطلاعات است.اطلاع از روشها و استانداردهای به روز دیگر یک مزیت رقابتی نیست ، بلکه یکی از ارکان مدیران و البته کارمندان است .در این بخش مقالات آموزشی ترجمه و قرار می گیرد.

Views 1154

منتور، سلاح مخفی یک کسب و کار نوپا. 

مقاله از آدام تورن، کارآفرین، منتور، و مدیر سایت: youngentrepreneur.com

Views 1463
  • چطور در کمترین زمان کسب و کارم را آغاز نمایم؟
  • چگونه با حداقل هزینه شرکتم را راه اندازی نمایم؟
  • چگونه ایده ای را که در ذهن دارم پیاده‌سازی نمایم؟
Views 1644

سال 2015 نیز مثل همه سال های دیگر سرشار از اتفاقات بزرگ و کوچک بود. در پایان این سال 10 مورد از محبوب ترین و موفق ترین استاتارپ های سال 2015 را بررسی که برخی از آن ها قابل پیش بینی بوده و برخی دیگر عجیب هستند.

استارتاپ

مهمترین فرضیاتی که معمولا در هر کسب و کار مطرح است به شرح زیر است:

- 1فرضیات فروش:

فرضیات فروش حساس ترین فرضیات هر پیش بینی هستند چون میزان فروش است که حجم کارها را تعیین می کند .فرضیات فروش باید برمبنای اطلاعات بازار و راهبردهای بازاریابی و موقعیت یابی باشند .بسیاری از محصولات مشخصات فصلی دارند :یعنی در فصل های مختلف قیمت یا تقاضای متفاوتی دارند که باید در پیش بینی ها در نظر گرفته شوند.اگر کسب و کار،چند خط تولید مختلف داشته باشد ،برای هر خط تولید باید پیش بینی مجزایی تهیه کرد.
اگر محصولی برای چند بازار متفاوت تولید می شود ،باید برای هر بخش بازار پیش بینی مجزایی تهیه شود.در بعضی موارد ،ممکن است لازم باشد چند حالت مختلف یا اصطلاحا چند سناریوی مختلف برای پیش بینی ها تهیه شود.

Read more

Views 2307

اساساً طرح کسب و کار نوشته می‌شود تا بتواند در وهله اول راهنمای سازمان در فعالیت خود برای رسیدن به اهدافش باشد. علاوه بر این، کاربرد مهم و اصلی طرح کسب و کار هنگامی است که سازمان نیاز دارد فرد یا سازمانی برای انجام کاری قانع نماید. اگرچه معمولاً طرح کسب و کار برای تأمین سرمایه استفاده می‌شود ولی در مواقع دیگر نظیر فروش کسب و کار و ادغام دو شرکت (Merger & Aquisition) و قرارداد مشارکت در پروژه‌ها (Joint Venture) نیز به کار می‌رود.

Views 2316

برنامه کسب وکار در هر واحد اقتصادي بزرگ یا کوچک به عنوان یک سند اصلی تلقی می شود که مقیاسی براي کارمندان و مدیران خواهد بود تا به واسطه آن بتوانند میزان موفقیت هاي خود و شرکت را بسنجند و براي فعالیتهاي آتی خود تصمیم گیري کنند. بعلاوه برنامه کسب وکار یک روش متداول جهت انتقال اطلاعات به طیف وسیعی ازاشخاص همچون سرمایه گذاران، شرکاي تجاري آینده، مدیران، کارکنان وسایر استفاده کنندگان می باشد. تصمیم گیري هاي مربوط به اجراي یک پروژه یافعالیت جدیدمبتنی بر مطالعات و بررسی هایی است که نتیجه آن درقالب برنامه کسب وکار ارائه می شود. نوشتن طرح کسب و کار علاوه بر این‌که به تحلیل شرایط کمک می‌کند، در تصمیم‌گیری در خصوص نحوه‌ی اجرا نیز می‌تواند بسیار مؤثر باشد. با توجه به این‌که طرح کسب و کار یک برنامه‌ی اجرایی است، نوشتن درباره‌ی زوایای مختلف کسب و کار باعث می‌شود که مشکلات بالقوه‌ی اجرا و ناسازگاری‌های موجود مابین بخش‌ها شناسایی شده و راهکارهای لازم برای آنها اندیشیده شود. این برنامه براساس تواناییهاي شرکت درنیروي انسانی،تجهیزات وسرمایه تهیه می شود.

Views 2634

شاید کمتر کسی باشد که به فکر راه اندازی کسب و کار شخصی نباشد! البته باید اصلاح کنم کسب و کار (business) دامنه گسترده ای دارد و تعمیم آن به وب برای پیاده سازی شاید منطقی نباشد اما امروز دنیای مدرن همه چیز را تحت شعاع خود قرار داده است اگر تصمیم آن را دارید که در جایی فراتر از محل زندگیه خود,شهر خود و .. مطرح گردید باید در سطح وب کسب و کار خود را عرضه کنید! اینجاست که در دنیا حرف از شروع یک استارتاپ (Startup) به میان می آید!